antalya ceza avukatı antalya ağır ceza avukatı

Airbag Beyni; aracın kaza esnasında sensörlerden gelen sinyalleri değerlendirerek kaza şiddetine göre araçta bulunan airbag mekanizmasını ateşleyerek ve emniyet kemer mekanizmasını içindeki bilyeler sayesinde emniyet kemerini geri sararak araç içinde bulunan yolcuların hayatını kurtarır.
Airbag beyni sadece aracın darbe aldığı yerdeki sensörlerle iletişim kurarak darbe alınan yere karşılık gelen airbegleri ateşleyen kumanda mekanizmasıdır.
Airbag beyninin diğer bir işlevi ise araçta bulunan airbaglerin kaza esnasında kullanıma hazır olup olmadığını gelişmiş sensörler ile airbag mekanizmasında bulunan elemanlarla iletişim kurarak önceden kontrol eder ve kullanıcıları olası aksaklıklara karşı önceden uyarır.

Bu sebeple kaza esnasında patlayan airbagler elektronik beyin mekanizması tarafından devre dışı bırakılıp tekrar kullanılamayacağını kullanıcıya uyarı ışıkları vasıtasıyla bildirir.
Airbag sensörlerinin aracın marka ve modeline uygun olarak araç airbegleri onlarıldıktan sonra, bilgisayar yardımı ile tekrar aktif hale getirilerek garantili bir şekilde çalışması sağlanır. Bu işlem firmamız tarafından araç üreticilerinin kullandığı orjinal bilgisayarlı sistemle, teknisyenlerimiz tarafından bilinçli bir şekilde yapılır.

Airbag beyni tamir işleminden sonra sensörler ile arasındaki iletişim sağnalarak, aracın marka ve modeline göre olması gereken OMAJ değerleri ile kıyaslanıp sensör ve diğer airbag mekanizmasının doğru ve etkin bir şekilde çalışmaya hazır olduğu tespit edilip, aracınızın airbag mekanızması tekrardan aktif hale getirilir.
Bu sayede aracınızdaki aribag mekanizmasının tamamiyle güvenilir bir şekilde aktif olarak araç sizlere teslim edilir.

Avrupa Airbag
Avrupa Airbag